Як розпочати свій бізнес?

Зміст

Як розпочати свій бізнес? Ніші, поради на старті, види бізнесменів та що допоможе не прогоріти.

Уже набридло працювати на «дядю», але як розпочати свій бізнес, ви не знаєте? Поміж десятків статей у гуглі та успішного успіху блогерів зрозуміти істину складно. Відсоток підприємців зростає з кожним роком, але ніхто не розкаже, скільки вони здолали, щоб почати бізнес з нуля.

Вам теж набридли приманки типу «варіть мило й заробляйте», «як відкрити кав’ярню за копійки й заробляти мільйон»? У цій статті зібрали поради й алгоритми роботи бізнес-консультанта й маркетинг-директора Marketing Office Аліни Кашапової.

У своїх проектах розробила понад 40 стратегій для українських бізнесів та вже рік розвиває власну справу.

Хто може відкрити власну справу

Підприємцями не народжуються, будь-хто з нас може навчитися всього необхідного й відкрити власну справу. Мотивація, рівень бізнесу та життя, яких ви прагнете, мета підкажуть, як розпочати свій бізнес. Ви хочете більше заробляти, відчувати свободу чи пробити фінансову стелю та забезпечити дітей і внуків?

r0x284x4

Бізнесмени в мультику:

Народився, одягнув костюм, став менеджером.

02e1741b5e496d3065d7f078a1393a9587f13c88

Бізнесмени в житті:

Цілодобово створюють старт-ап у гаражі, десятки років дисциплінують себе і розвиваються, щоб досягти успіху.

Квадрант грошового потоку Роберта Кіосакі допоможе розібратися, який бізнес відкрити

Одні люди стають багатими, як Джефрі Безос, та потрапляють у списки Forbes, інші бояться звільнитися з ненависної роботи в офісі. У чому різниця між ними, визначив Роберт Кіосакі. Не усім підходять однакові ролі. Вибір типажу стане вирішальним у розумінні, як розпочати свій бізнес.

4 типи людей, які заробляють різними способами

Найманий працівник

Робота на компанію чи власника бізнесу. Отримує стабільний дохід, але вичерпає ресурси одразу, коли перестане працювати.

Власник великого бізнесу

Має найманих працівників, делегує більшість процесів. Заробляє більше з бізнесу, але не може зовсім не брати в ньому участі.

Приватний підприємець

Фрілансери, спеціалісти різного профілю, які самозайняті. Менеджерять свою роботу й отримують більше коштів та відпочинку.

Інвестор

Вкладає кошти, щоб отримувати прибуток. Свої ресурси витрачає на старті, що отримати кошти. Далі ж отримує дохід з інвестицій.

Як розпочати свій бізнес і реалізувати себе

Перш ніж ставити питання, як розпочати свій бізнес, задумайтеся про свою ціль. Щоб просто заробити більше коштів, існують інші шляхи. Власну справу можна відкрити за 5 хв у Дії, зареєструвати й розповідати всім, що ви підприємець. Значно складніше втримати бізнес, адже більшість ФОПів закриваються менше як за рік. Дані про українських підприємців радимо переглянути на сайті Opendatabot.

Приклад:

Валя неймовірно готує пухкі вареники з картоплею та вишнями. Усі родичі хвалять, просять на свята і радять відкрити своє виробництво. Тільки ось одна справа бути кухарем і готувати, а зовсім інша — відкрити магазин. Валя стала постачальником, бухгалтером, прибиральником і навіть SMM-ником. Утримати всі зони відповідальності — Сізіфів труд. Не про це вона мріяла, коли думала, як розпочати власний бізнес.

Щоб не перегорати, відмітьте:
  • Від чого я кайфую?
  • У чому я сильніший за інших?
  • Як власна справа вплине на світ?
  • У чому моя місія, від чого горять очі?

Власна справа — то наче  ваша дитина. Із радістю приходить велика відповідальність. Обрана ніша має бути продовженням вашого життя, тим, за що варто боротися. Підприємці через бізнес впливають на світ, отримують більше влади й можливостей.

Як розпочати свій бізнес і передбачити успіх

З чого починається власна справа? Гуглите, як розпочати свій бізнес, питаєте у друзів-підприємців, закуповуєте товар і приміряєте назви на сітілайті… Варіантів безліч, але правильний один: розпочніть із плану та стратегії. Так народжується системний бізнес, приречений на успіх.

Власна справа з нуля. Перші кроки:

1. Оберіть нішу
  • Проаналізуйте потенційних конкурентів, історію, їх сильні та слабкі сторони.
  • Залучіть спеціалістів, аби зрозуміти, як розпочати свій бізнес.
  • Зберіть тренди, семантику, динаміку запитів вашого товару/послуги, дослідіть, чи є лідери думок у цій сфері.
2. Складіть план роботи
3. Визначте, скільки та яких працівників треба залучити, які у вас будуть зони відповідальності.
4. Пропишіть оргсхему бізнесу: ваші напрями.

Наприклад, маркетинг, HR, реалізація, контроль якості, відділ розвитку. Хто на цих зонах має стояти, яких людей треба найняти, який ресурс витратити?

5. Розробіть бізнес-модель

Найпопулярніша модель — Canvas. Ви прописуєте 9 блоків таблиці, щоб розкласти бізнес по поличках. Дізнатися більше про модель Canvas і скачати шаблон можна на сайті творців або українською на сторінці Дія.Бізнес.

Щоб знайти способи отримання клієнтів. Важливо не тільки, як розпочати свій бізнес, а й для кого ви його відкриваєте.

Легко прочитати, як розпочати свій бізнес, складно реалізувати план. Ми вважаємо, що пройти цей шлях точно варто. Делегуйте розробку стратегії та маркетингові завдання Marketing Office та займайтеся тільки тим, що приносить вам задоволення.

Категорії

Недавні статті